Szafy na dokumenty – idealny sposób archiwizacji

Szafy na dokumenty w twoim biurze

Tam gdzie są szafy na dokumenty jest ład i porządek. Pracownicy pracują wydajniej a dokumenty są dobrze zarchiwizowane i zadbane. Odpowiednie szafy na dokumenty wykonane są z drewna lub z metalu. Przechowując w takich szafach dokumenty powinniśmy pamiętać, że powinny być one ochronione przed ogniem, wilgocią i przed niepowołanymi osobami. Dlatego też większość takich szaf to szafy ognioodporne i szafy z dobrymi zabezpieczeniami typu odpowiednie zamki. Wszystkie szafy na dokumenty posiadają zamontowane zamki, które trudno jest sforsować.
Szafy metalowe są malowane, natomiast szafy drewniane mają nałożoną na siebie różnego rodzaju okleinę.

Specyfika

Wszystkie szafy na dokumenty są stabilne, nie wywracają. Takie meble mają różne wielkości, wysokości i szerokości. Najbardziej popularne są szafy z półkami, inne popularne szafy to szafy z szufladami. Takie szafy najczęściej spotykamy w przychodniach, gdzie przechowuje się tam karty pacjentów lub w hotelach gdzie, z kolei, chowa się tam karty meldunkowe gości hotelowych. W szufladach dokumenty, akta przechowuje się bardzo łatwo tak samo łatwy jest do nich dostęp w każdej chwili. Szuflady są opisane a my możemy archiwizować dokumenty według określonego klucza. Takie szafy warto kupować u sprawdzonych sprzedawców którzy oferują gwarancje.

Z dala od osób trzecich

Dokumenty powinny być przechowywane w ładzie i porządku, zawsze powinno się w bardzo szybkim czasie odnaleźć szukane dokumenty. Teczki, akta, protokoły czy wszelkiego rodzaju dane powinny być także chronione i zabezpieczone. W przypadku gdy dokumenty są dobrze przechowywane i doskonale zarchiwizowane, nie groźne jest, że wszelkie ważne dane wpadną w niepowołane ręce.

Gdzie się sprawdzą

Biura, archiwa, przychodnie, gdzie korzysta się z szaf na dokumenty są przestrzeniami uporządkowanymi a pracownicy pracują tam bardzo dobrze. Szafki kartotekowe pozwolą nam zadbać o porządek w dokumentach i kartotekach. Szafy metalowe są odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia mechaniczne, są zabezpieczone przed rdzą i korozją. W metalowych szafach dokumenty nie niszczą się, ponieważ takie szafy mają wszelkiego rodzaju potrzebne zabezpieczenia.

System zamków

Zamki w takich szafach, bez względu czy szufladowych czy półkowych to centralny system zamykania. Zamykamy jedną szufladę a automatycznie zamykają się nam wszystkie. Tak samo jest przy drzwiach szaf z półkami. Zamki są trwałe i mocne. Większość wysokich szaf, szczególnie szaf z dużą ilością szuflad ma specjalne systemy, które nie pozwalają na wywrócenie się szafki z aktami, podczas gdy otwartych jest kilka szuflad. W ogóle nie ma możliwości by szafka straciła swoją równowagę. Wszystkie więc szafy na dokumenty są szafami bezpiecznymi. Wszystkie dokumenty, zaś, w takich szafach są bardzo dobrze zabezpieczone. Produkowane na polskim rynku szafy są ładne ale i funkcjonalne oraz przede wszystkim doskonale spełniają swoją rolę. Dokumenty w nich są uporządkowane i w każdej chwili łatwo jest znaleźć daną teczkę. Wszelkie akta, teczki, kartoteki są także bardzo dobrze zabezpieczone.

Podsumowanie

Producenci produkują różne szafki, dają im różne zabezpieczania, szafki mają różne gabaryty. Z łatwością można je dopasować do wnętrza już umeblowanego. Szafy mają różne rozwiązania, jeżeli chodzi o ich drzwi. Są drzwi przesuwne, uchylne lub zwykłe, w każdym przypadku doskonale układa się dokumenty. Szafy z szufladami dają możliwość do układania w nich akt formatu A4. Szafy na dokumenty ułatwiają bardzo życie pracownikom, wprowadzają do firmy ład i porządek. Zawsze prosto i szybko można znaleźć szukane dokumenty. Samo przechowywanie wszelkiego rodzaju akt i dokumentów staje się prostą czynnością.